Regresní terapie

24. května 2016 v 10:52 | Jedna buchta |  A.tak.dále
Jakmile jsem si přečetla téma týdne hned jsem si vzpomněla na jednu diskuzi, ve které jsem si poprvé přečetla o regresní terapii.
Jedná se o řízené vzpomínání a vybavování si událostí pod vedením terapeuta. Pacient si při něm vybavuje okamžiky, které mu mohou pomoci pochopit spoustu věcí. Tyto okamžiky mohou být z nynějšího života, ale i z těch minulých. Bojíte se například ohně? Možná jste v minulém životě zemřeli v plamenech. Bolí vás často záda? Pravděpodobně jste si je v minulém životě zranili. A takhle bych mohla pokračovat dlouho.
Jedno sezení regresní terapie trvá přibližně 4 hodiny a zaplatíte za něj kolem 2000 Kč. Terapeut si s vámi nejdříve popovídá a pak vás dostane zpátky do života nebo chvíle, kdy došlo k traumatu nebo nepříjemné situaci, která ovlivňuje váš nynější život.

Jestliže vás zajímá víc, stačí si přečíst třeba diskuzi na e-miminu. Pokud se pro regresní terapii rozhodnete, buďte opatrní při výberu terapeuta. Může vám hodně pomoci, ale také uškodit.

Když jsem o této terapii četla, velmi mě to zaujalo i když nejsem zrovna alternativní medicíně nakloněna. Ovšem tolik pozitivních zkušeností, tolik lidí, kterým to pomohlo..je to snad jen jakési placebo nebo jen iluze či sen? Nevím, ale představa minulého života se mi líbí a to proto, že dává naději, že bude i ten budoucí.

minulé životy regrese regresivní terapie regresní terapie minulost potíže
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hann. Hann. | Web | 24. května 2016 v 14:25 | Reagovat

Také nevěřím alternativní medicíně a tomuto vybavování vzpomínek, ale myslím, že pokud se člověk hodně snaží, i ten, který na to není, může se něco podobného povést. Myslím si ale, že nejvíc je to opravdu o tom přístupu k terapii. Tedy opravdu něco jako placebo, řekla bych.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama