Téma 1: Vysazení HA *3.měsíc*

25. srpna 2016 v 10:00 | Jedna buchta |  Tématovky
Poslední pilulku jsem si vzala ve středu 25.5.2016.
Dnes je 25.8.2016 a je to tedy 3 měsíce, co jsem vzala svou poslední pilulku.
Hormonální antikoncepci Lusienne (Lunafem) jsem vysadila uprostřed cyklu.

První 2 měsíce jsem sem zapisovala týden po týdnu změny, které mé tělo prodělalo a tak je načase shrnout, co se událo a jaká je situace dnes.

Pravdou je, že nejvíc jsem pocítila nárůst libida a to tak, že první měsíc narostlo až nepříjemně moc :D Nyní už se to ustálilo, ale sexuální chuť mám vyšší než při braní HA. Řekla bych, že takovou zdravou :D

Nepřibrala jsem ani nezhubla vinou vysazení antikoncepce a pokud něco z toho ano, bylo to v přímé souvislosti s tím, jak jsem se stravovala.

Pleť mám zatím v naprostém pořádku, vlasy rostou mnohem víc než dřív. Protože jsem se bála, že o krásnou pleť přijdu, začala jsem současně s vysazením brát tabletky Biotin plus a je tedy možné, že jsem pleť zachránila právě tím a vlasy to probudilo k životu. Tabletky mě stály pouhých 60Kč a brala jsem je 2 měsíce každé ráno.

Bála jsem se toho, že mě bude obtěžovat mít menstruaci tak často. A musím říct, že mi to vůbec nevadí. Cyklus naběhl hned měsíc po vysazení a mám ho dlouhý 26-29 dní. Menstruace trvá 5 dní, s tím, že ty poslední 2 dny je velmi slabá. Situace se tedy vlastně nezměnila, jen nemám menzes 1x za 2 měsíce, jako jsem si to upravovala s HA, ale mám ji každý měsíc. Taky se pomalu učím poznávat své tělo a v ty dny, kdy mi aplikace menstruačního kalendáře v mobilu hlásí ovulační dny skutečně pociťuju, že se ´tam dole´ něco děje :)

A co se týče psychiky? Je MNOHEM lepší. Nazvala bych to tak, že jsem vystoupila z oparu a konečně žiju, přitom se nic v mém životě nezměnilo :) Jsem pozitivní, veselejší, nic už tolik nehrotím, méně se stresuju a nebolí mě tak často hlava. Za celé 3 měsíce jsem snad ani jednou nebrečela, neměla ´depku´.
Jsem to prostě konečně já.

Shrnula bych to tedy tak, že jsem ráda, že jsem antikoncepci vysadila a udělala bych to znova.
Možná jsem jedna z těch šťastných a vysazení HA můj život neovlivnilo nijak jinak než pozitivně, možná jsem jen udělala dost předběžných opatření, aby k žádným hrůzám nedošlo.
Každopádně se vám zase ozvu, možná za 2 měsíce, možná za delší dobu, ale určitě vás budu i nadále informovat o tom, jak to vypadá, když holka vysadí antikoncepci :)

Pokud vás na toto téma zajímá víc, prohrabjete rubriku Tématovky.

Vysadila jsi antikoncepci? Jaké změny v prvních měsících nastaly u tebe?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama